Hakkari Gazeteciler Cemiyeti

BAŞKAN
Hakan TAŞ

BAŞKAN YARDIMCILARI
Ali YİĞİT
Mehmet ÖZKAN

SEKRETER
Zeki DARA

SAYMAN
Metin KESKİN

DENETİM KURULU BAŞKANI
Rahmi ER

MİSYONUMUZ

Kamu yararı açısından gerekli; yazılı, görsel, işitsel, internet ve her türlü yayıncıılık ve iletişim unsurlarını tanıtmak, okuyucu, dinleyici, seyirci ve kullanıcı potansiyelini artırmak, yayıncılar arasında birliği sağlamak, dayanışma ve yardımlaşmayı pekiştirmek, ilgili kuruluşlar ile yayıncılar arasında uyumlu çalışmayı sağlamak, yayıncılık ve iletişim sektöründe meydana gelen hukuki, teknik ve her türlü konudaki gelişmeleri takip etmek, yurt içi ve yurt dışı toplantılarda üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak ve geliştirmek amacı ile kurulmuştur.

VİZYONUMUZ

Dijital teknolojideki ilerleyişi yakından takip ederek medyayı yeni bir döneme taşıyacağına ve bu dönemin medyayı güçlendireceğine inanmaktayız. Toplum içinde medyanın kalite standartlarının yükseltilmesini teşvik etmek, desteklemek ve yönlendirmek amacıyla kurulan bir Sivil Toplum Kuruluşu olan Derneğimiz, çeşitli projelere kurumlar arası koordinasyona önem verecek çalışmalar gerçekleştirecek. Derneğimizin bir başka amacı da gazeteciliği yeniden sorgulamak, eğitimi sürekli hale getirmek, meslek içi eğitimi yerleştirmek, gençlere yol göstermek, akademik çalışmaları desteklemek, özgür ve çok sesli olmak misyonlarıyla Derneğimiz Üyeleri için düzenleyeceğimiz eğitimlerle medyaya yeni bir soluk getirmeye çalışacağız. İnternet Gazetecilerinin özlük haklarının, Basın Kanunu çerçevesinde görev yapan medya mensuplarının hakları ile eşitlenmesi, Online Habercilikle uğraşanların Sarı Basın Kartı almaları, Haber Sitelerinin Resmi İlanlardan yararlanabilmeleri, Basın Kanunu’nda İnternet Gazeteciliğine de yer verilmesi hayati önemdedir. İnternet Medyası çalışanları vergi ödemekte, Haberin yayımlanması konusunda kanun karşısında sorumlu olmakta, gerektiğinde işgücü istihdam etmektedir. Bu konudaki hakların elde edilmesi için çalışmalar gerçekleştireceğiz.

PAYDAŞLIK KONUSUNDA YAPABİLECEĞİMİZ ÇALIŞMALAR

Çeşitli kurumların paydaş olduğu projelerde yer alarak, medyayı temsil edeceğiz. Dijital medyanın hak ettiği konuma gelmesi için ilgili mercilerle işbirliği içerisinde bulunacağız. Anadolu medyasının sorularını ilgili federasyonlara üye olarak, gündeme getireceğiz. Üyelerimiz arasında dayanışmayı sağlayacağız, finansal açıdan zor süreçler yaşayan medyanın hak ettiği konuma gelmesi konusunda kamuoyu oluşturacağız. STK larla işbirliği çalışmalarına devam edeceğiz. Medyanın yeniden şekillendiği yeni medya kavramının hak ettiği konuma gelmesini sağlayacağız.

 

Dernek Alanları

  • BASIN
  • İLAN
  • GAZETE
  • YAZAR

Şubeye Üye Olan Yayın Organları

Şubenin Anlaşmalı Olduğu Kuruluşlar

Hoşgeldiniz!

Hesap Bilgilerinizi Giriniz

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Şifrenizi Geri Alın

Şifrenizi sıfırlamak için kullanıcı adınızı veya kayıtlı e-posta adresinizi girin.

Add New Playlist